=

FAQ

Często zadawane pytania

Nie znam nikogo w Holandii, nie mam gdzie się zatrzymać. Czy zapewniacie pracę oraz mieszkanie?

Oczywiście. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wyjazd do pracy za granicą to często duży stres. Dlatego, by odjąć Ci trudu związanego z szukaniem lokum, zapewniamy nie tylko bardzo dobre warunki mieszkaniowe, ale też współpracujemy z zakładem ubezpieczeń zdrowotnych, dzięki czemu możesz za naszym pośrednictwem poprosić o wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Posiadanie holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego jest obowiązkowe dla osób pracujących lub mieszkających w Holandii. 

Słyszałem od znajomego, że do podjęcia pracy w Holandii potrzebny jest numer „sofi”. W jaki sposób mogę się o niego postarać?

Numer BSN, kiedyś nazywany numerem sofi, można porównać z polskim numerem PESEL lub NIP. Jest to numer identyfikacji m.in. z Urzędem Skarbowym, szpitalem oraz pozostałymi placówkami instytucji administracyjnych na terenie Holandii. O wydanie numeru BSN należy zwrócić się osobiście do Urzędu Miasta i Gminy w placówce najbliższej miejscu Twojego pobytu. Nie musisz tego robić sam. Nasi koordynatorzy umówią Cię na spotkanie w urzędzie  oraz pomogą w dopełnieniu tej ważnej formalności.

Nie wiem, co mam ze sobą zabrać z rzeczy przydatnych bądź niezbędnych do kilkumiesięcznego pobytu w Holandii. Czy macie jakieś wskazówki?

Oprócz najważniejszych dokumentów, jak dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy (jeśli posiadasz), polecamy zabrać też wystarczający zapas środków pieniężnych za okres około 2 tygodni. Jeżeli nie posiadasz jeszcze numeru BSN, jego wyrobienie trwa od 2 do 3 tygodni i dopóki osoba nie posiada swojego numeru, prawo nie pozwala takiej osobie dokonywać wypłat. Z rzeczy praktycznych zabierz prześcieradło, poduszkę, kołdrę lub ciepły śpiwór. Warto jest też mieć płaszcz przeciwdeszczowy. Resztę niezbędnych rzeczy, np. sprzętu kuchennego znajdziesz w naszych mieszkaniach.

W jaki sposób dostanę się do pracy? Komunikacją miejską, czy mogę się z kimś zabierać?

Dzięki temu, że nasze mieszkania (najczęściej domki jednorodzinne) znajdują się w niezbyt dużej odległości od miejsca pracy, do pracy dojeżdżają Państwo udostępnianymi przez nas: rowerem lub autem firmowym. O doborze środka transportu poinformują Was nasi koledzy z działu planowania. 

Formularz kontaktowy!

 
 
Zobacz naszą poliktykę prywatności